Pousada Cidade Do Sol
| WiFi Wi-Fi | Aktiviteter Vandland | Røgfrit/Ikke-ryger Ikke-ryger værelser |
| Aircondition Klimaanlæg | Kæledyr Kæledyr tilladt |
Centrum af Natal kan man nå inden for 15-minutters gårtur.
Dette hotel ligger 20 minutters gang fra togstation Alecrim II.
- Lokale seværdigheder
- Igreja do Galo1,8 km
- Alberto Maranhão Theatre1,1 km
- Metropolitan Cathedral of Natal1,6 km
- Potengui River4,7 km
- Morro do Careca1 km
- Bosque dos Eucaliptos4,4 km
- Natal Iate Club4,2 km
- Dunas Park4,3 km
- Artist´s Beach3,7 km
- Lufthavne
- Natal Lufthavn19 km
- Togstationer
- Alecrim II2,2 km
På hotellet
General
- Ikke-ryger værelser
- Wi-Fi
- Parkering
- Kæledyr tilladt
Måltider og drinks
- Fælles køkken
Aktiviteter og afslapning
- Vandland
- Grillfaciliteter
Services
- Husholdning
- Dagligvare shopping service
På værelset
- Klimaanlæg
Vigtig meddelelse
Indtjekning: fra 14:00 indtil 23:59
Udtjekning: indtil 12:00
- Information om ekstra senge
- Et barn op til 16 års alderen kan sove i en ekstra seng til R$ 35 pr. nat.
- Alle børn op til 16 års alderen kan sove i en ekstra seng til R$ 30 pr. person pr. nat.
- Pris for en ekstra seng for indkvartering af større børn/voksne er R$ 30 pr. person pr. nat.
Ofte stillede spørgsmål
- 🌇
Hvor lang tid vil det tage at komme til byens centrum fra det Pousada Cidade Do Sol hotel?
Det vil tage dig en 15 minutters gang at komme til byens centrum fra det Pousada Cidade Do Sol hotel. - ✈
Hvor er den nærmeste lufthavn til et Pousada Cidade Do Sol hotel?
Natal lufthavn og et Pousada Cidade Do Sol hotel er adskilt af 20 km afstand. - ❓
Er der parkeringsplads ved Pousada Cidade Do Sol hotel?
Pousada Cidade Do Sol hotel har en parkeringsplads i nærheden gratis. - 🕗
Hvornår er udtjekning i det Pousada Cidade Do Sol hotel?
Kunder skal tjekke ud fra det Pousada Cidade Do Sol hotel ved 12:00. - 💵
Hvor meget koster det at reservere et værelse i hotellet?
Den gennemsnitlige pris for et værelse på hotellet er 48$ For specifikke oplysninger bedes du kontakte hotellets personale. - 🚪
Hvilke værelsestyper er tilgængelige i Natal hotellet?
Natal hotellet tilbyder Tre mands værelse og Fire mands værelse at vælge imellem.